Çatı İşleri

Çatı İşleri 2017-10-09T16:51:44+00:00

Evlerin, konutların, yüksek binaların, kurumsal firmaların, endüstriyel tesislerin, eğitim kurumlarının, hastanelerin kısacası bütün yapıların mutlaka çatı ihtiyacı vardır. Bir binanın izolasyonu denince genellikle akla dış cephe ve iç cephe gelse de genel anlamda bütün yapımı izolasyonunu sağlayan en önemli unsur çatılar olmaktadır.

Eğer kaliteli ve düzgün yapılmış bir çatıya sahipseniz yazın serin kışın da kesinlikle soğuk olmayan iç ortamlara kavuşmanız oldukça kolaydır. Eğer çatıda ciddi anlamda sıkıntılar ve eksiklikler söz konusuysa en kaliteli iç ve dış cephe mantolama yapsanız dahi istenen ısı izolasyonuna ulaşmanız olanak dışıdır.

Bu sebeple çatı yapımı son derece hassas ve büyük bir tecrübe gerektiren bir sahadır. Ayrıca günümüzde modern teknolojinin ilerlemesiyle birlikte farklı estetik çözümler çatı yapımında da devreye girebilmektedir. İstenen kalitede ve renkler üretilmekte olan çatı kaplamaları ile çok daha şık görünüm elde etmek mümkündür.

Çatı Yapımı Ustası

Çatı Ustası İstanbul

Çatı Ustası İstanbul

İnşaat çözümleri arasında mutlaka hassas ölçümlerin devreye girdiği çatı yapımında kaliteli ustalar çalışmalıdır. Çatı yapımı ustası son derece hassas şekilde çatıların eğimlerini ayarlamakla yükümlüdür. Kışın yağacak olan karın atabilmesi, yağmur sularının birikmemesi, aynı zamanda gerekli olan hava sirkülasyonunun sağlanabilmesi için çatılardaki iskelet sistemlerinin son derece hassas bir şekilde ölçülüp ayarlanması gerekmektedir.

Genellikle ahşap çatı iskeleti tercih edilmekle birlikte son yıllarda daha uzun ömürlü olan çelik iskeletler de devreye girebilmektedir. Özellikle sandviç panel dediğimiz hem hafif hem de mukavemet gücü son derece yüksek olan metal aksamlardan oluşan çatı iskeletleri neme ve korozyona karşı oldukça dayanıklıdır.

Bu yönüyle çatıların çok daha uzun ömürlü olması sağlanmaktadır. Çatı iskeleti ustalar tarafından özenle yapıldıktan sonra çatının zemin izolasyonu da kaliteli malzemelerle yerine getirilmelidir. Böylece hem suyun sızması önlenecek hem de alt katlarda ısı kaybı meydana gelmeyecektir.

Çatı Yapımı İşleri

Çatı İşleri İstanbul

Çatı İşleri İstanbul

Birbirinden farklı kalitelerde ve tarzlarda çatı tipleri bulunmaktadır. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte son derece hafif ancak ısı izolasyonu noktasında kaliteli olan dayanıklı kaplama malzemeleri çatılarda ön plana çıkartılmaktadır. Ancak hala klasik tarzdaki kiremit çatılar en çok beğenilen ürünler olarak ön plana çıkmaktadır. Villalar, konutlar, kurumsal yapılarda kiremit çatı kaplama yapılabilmektedir.

 Saç çatı yapımı da talep gören uygulamalar arasında yer almaktadır. Yağışta meydana gelen suyun çok kolay bir şekilde tahliyesine imkân veren saç çatılar tercih edilen bir uygulama olarak evlerde veya iş yerlerinde kullanılmaktadır. Suyun sızmasına karşı en dayanıklı çatı tiplerinden olan ondüline çatı da popüler ürünler arasında bulunmaktadır.

Kenet çatı dediğimiz çatı formatında ise genellikle 0.50 ile 0.70 milimetre arasında değişen metal malzemeler kullanılarak birbirine geçen çatı tipi ortaya çıkartılmaktadır. Kesinlikle su sızdırmayan bu çatılar özellikle büyük ve geniş iç hacimli yapılarda tercih edilmektedir. Ayrıca su izolasyonu konusunda en çok kullanılan malzemelerin başında PVC membran gelmektedir. Montajı oldukça kolay olan membran yalıtım noktasında da son derece tutucu ve kaliteli bir malzemedir. Çatı yapımı işleri aşamasında oluklandırma da en hassas uygulamalardan bir tanesidir. Kaliteli metal olukların veya plastik pvc unsurların kullanıldığı oluk sistemlerinin tamamı suyun tahliyesi noktasında öne çıkan uygulamalardır.

Çatı Yapımı Fiyatları

Çatı Fiyatları İstanbul

Çatı Fiyatları İstanbul

Gerek evler için gerekse iş yerleri ve endüstriyel kurumlar için ihtiyaç olan çatıların yapımında çok farklı malzeme kullanılmaktadır. Kişisel tercihe göre veya binanın kullanım amacına göre yapılacak olan çatılarda en modern uygulamalar devreye girmek durumundadır.

Hassas ölçümlerle kaliteli bir İskelet sisteminin üstüne konuşlandırılacak olan çeşitli malzemelerden oluşan çatılar içerisinde şeffaf çatı, membran çatı, panel çatı, Kenet çatı, saç çatı ve daha pek çok uygulama çeşidi bulunmaktadır. Hepsinin ayrı bir kullanım alanı olmakla birlikte ortak olarak ısı izolasyonuna ve su yalıtımına son derece yatkın uygulamalardır.  

Hemen Arayın