Dekoratif Boya İşleri

Dekoratif Boya İşleri 2017-10-09T17:09:22+00:00

Son yıllarda ülkemizde ve dünyada farklı alanlarda çok farklı ürünler kullanılmaya başlamıştır. Özellikle teknolojik gelişmeler ile birlikte hemen her alanda yeni ürünlerin ortaya çıkartılması aralıksız olarak devam etmektedir. Bu yeni ürünlerden bir tanesi de dekoratif boyalardır. Ev ve iş yerlerinde yapılacak olan boya işlemlerinde farklı ürünler tercih edilebilmektedir.

 Farklı boya çeşitleri ve farklı renkler kullanıcıların tercihlerine göre seçilmekte ve uygulanmaktadır. Bu farklı ürünler içerisinde dekoratif boya seçenekleri en çok beğenilen ürünler olarak kullanılmaktadır. dekoratif boyalar diğer boya çeşitlerine göre genelde farklı renkler içermektedir. Bu renklerin sonrasında boyalara desen yapılarak ortaya değişik duvar ve ortamların çıkması sağlanmaktadır.  

Özel rulo ve fırçaları ile uygulanan dekoratif boyalar güzel sonuçlar vermektedir. Güzel bir renk ile birlikte uygulana dekoratif boya evlerin ve işyerlerinin ortamlarını komple değiştirebilmektedir. Dekoratif boyalar sadece boya şeklinde değil sıva şeklinde de uygulanabilmektedir.

Dekoratif Boya Ustası

Dekoratif Boya Ustası İstanbul

Dekoratif Boya Ustası İstanbul

Boya ve tadilat işlemleri tecrübe ve bilgi gerektiren işlemlerdir. Bu işlemlerin yapılması sürecinde baştan sona her aşama mutlaka bu bilgi ve tecrübe ile gerçekleştirilmelidir. Dekoratif boyalar bu bilgi ve tecrübenin üzerine özel bilgi ve tecrübe gerektirmektedir.

Normal boya ve badana işlemleri yapan ustalar genelde dekoratif boyalar ile ilgili bilgi ve tecrübe gerektirmektedir. Düz boya ve badana yapılan alanlar çok fazla uğraşılmadan bitirilebilmektedir. Bu işlemler eğer boyanan alanlar sorunlu değilse çok uzun sürmemektedir. Ancak dekoratif boya için özel bilgi ve uğraş gerekmektedir. dekoratif boya ustası, bu özel malzeme ve bilgi gerektiren boya işinde gerekli şartları taşıyan kişidir.

Dekoratif boyalarda özellikle fırça ve rulonun doğru şekilde kullanılması desen ve şekillerin doğru şekilde çıkartılması açısından önemlidir. Her uygulanan boyama işlemi sonrasında boya ile verilen desenin sonraki desenle uyumlu olması önem taşımaktadır. Bunun içinde tecrübe konusu önem taşımaktadır.

Dekoratif Boya İşleri

Dekoratif Boya İşleri İstanbul

Dekoratif Boya İşleri İstanbul

Dekoratif boya işlemlerinde diğer tadilat işlemlerine benzer süreçler görülmektedir. öncelikle dekoratif boya ustası, boyanacak olan alanla ilgili gerekli değerlendirmeleri yapacaktır. Bu değerlendirmeler içerisinde nasıl bir boyaya ihtiyaç olduğu, kullanılacak olan boya miktarı, boyanın uygulanacağı fırça ve rulo gibi malzemeler ile desen rulosu ve diğer yan malzemelerin belirlemesi yapılmaktadır.

Dekoratif boya işleri özel bazı malzemeler gerektirebilmektedir. Tüm malzemelerin temin edilmesi sonrasında boyanacak olan alanın boyaya uygun hale getirilmesi gerekmektedir. bunun için sıva ve boya kabarması ve dökülmesi olan alanların temizlenmesi ve gerekli tadilatların yapılması gerekmektedir. Bu işlem sonrasında tüm yüzey boyaya hazır hale getirilmektedir. Eğer boyanın rengi değiştirilecek ise astar boya gereklidir.

Astar boya renk değişikliği yapılacak alanlarda daha kolay değişim işlemi yapabilmek için uygulanmaktadır. Astar boya üzerine istenilen renklerde boyama işlemi yapılmaktadır. En son ise istenilen renk ve desende uygulama yapılmaktadır. dekoratif boya işlemi bu şekilde bir süreçle uygulanmaktadır.

Dekoratif Boya Fiyatları

Dekoratif Boya Fiyatları İstanbul

Dekoratif Boya Fiyatları İstanbul

Tüm boya, badana ve tadilat işlemlerinde olduğu gibi dekoratif boya işlemlerinde de fiyat aralığını belirleyen pek çok farklı unsur bulunmaktadır. Öncelikle dekoratif boya fiyatları en önemli unsurlar arasında yer almaktadır.

Boya uygulanacak olan alanın büyüklüğü fazla olması durumunda kullanılacak olan boya da artmaktadır. Bunun sonucu olarak da maliyetler artabilmektedir. Bunun yanı sıra boyanın türü ve kalitesi de fiyat aralığını etkileyen unsurlardandır. Bu fiyat aralığı için önemli konular arasında dekoratif boya ustasının kalitesi de gelmektedir. Ustanın kalitesi tecrübe ve bilgi anlamında belirtilmektedir.

Dekoratif boya işlemlerinin en ideal ve doğru şekilde yapılması için ustanın tecrübe ve bilgisi önemlidir. Usta tecrübesi ile kullanılacak olan malzemenin miktarından boya işleminin temizliğine kadar pek çok konuyu etkileyebilmektedir. Bununla birlikte kullanılan rulo ve fırça gibi malzemeler diğer seçenekler kadar büyük olmasa da fiyat aralığını belirleyebilmektedir.  

Hemen Arayın