Alçıpan

Alçıpan 2017-10-09T16:41:39+00:00

Yapılarda inşaat çalışmalarının tamamlanmasının ardından iç kısım kaplamaları yapılırken yer, duvar ve tavan gibi bölümlerin kaplanabilmesi için kullanılan farklı malzemeler vardır. Bu malzemelerden birisi yapı elemanları üreticileri tarafından üretilen ortasında alçı ve diğer iki dış yüzeyinde karton kaplı olarak belirli standart ve boyutlarda üretilmiş düz bir yüzeye sahip olan alçıpan plakalarıdır. Genellikle inşaatlarda dış yapının tamamlanmasından sonra içyapı için duvar kaplaması yapılmasında ve tavanın kaplamasının yapılmasında kullanılan malzemelerdir.

Ayrıca bazı yapıların iç bölümlerinde birbirinden ayrılacak alanlarının oluşturulması için de duvar görevi gören bu plakalar kullanım alanında büyük bir avantaj oluşturmaktadır. Hem maliyet açısından hem de uygulama süresinin kısa ve kolay olması açısından avantajlı bir malzeme olan bu alçı plakalar yangın ve suya dayanıklı çeşitleriyle inşaatlarda kullanılabilmektedir. İstanbul Boyacısı Firması tarafından bu ürünler için en kaliteli şekilde üretilmiş ve toptan bir şekilde satış gerçekleştirilir.

Alçıpan Ustası

Alçıpan Ustası İstanbul

Alçıpan Ustası İstanbul

Bu malzeme ile inşaatların iç kısımlarında belirlenmiş uygulamaların gerçekleştirilmesi için iyi bir ustalık ile çalışma yapılması gerekir. Uygulamalarda kullanılacak malzemenin seçimi ve hangi yardımcı malzemeler kullanılacağı için doğru bir seçim ve yöntem belirleyecek olan kişi profesyonel bir alçıpan ustası olacaktır. Usta tarafından öncelikle uygulama yapılacak alanda keşif gerçekleştirilmesi için ölçümler ve incelemeler yapılır.

Keşif işlemi yapıldıktan sonra gerekecek malzemenin metrekaresi ve türü belirlendikten sonra malzeme teminleri gerçekleştirilir. Temin edilen malzeme ile usta tarafından uygulamaların gerçekleştirilmesine başlandıktan sonra kaplama, bölümlendirme ve alçı tavan gibi işlemler dekoratif şekilde ve sağlam bir yapı ile uygulanır.

İstanbul Boyacısı Firması tarafından bu uygulamaları gerçekleştirecek profesyonel ustaların sağlanması inşaat işlemlerinde avantajlı bir durum oluşturur. Firmanın sağlamış olduğu ustalar uygulamaları en kısa sürede gerçekleştirerek yapıların kullanılır hale getirilmesini sağlarlar. İyi bir usta uygulama sırasında boşluk bırakmadan ve kullanım avantajı sunan bir işlem gerçekleştirerek malzemenin hem izolasyon hem de sağlamlık oluşturmasını sağlayacak bir uygulama gerçekleştirir.

Alçıpan İşleri

Alçıpan İşleri İstanbul

Alçıpan İşleri İstanbul

Firma tarafından önerilen malzemeleri kullanarak işlem gerçekleştiren ustalar yapılarda bu malzeme ile farklı türlerde uygulamalar sağlar. Genel olarak alçı ile üretilmiş olan bu malzemeler şekillendirilebilir özellikli olduğu için dekoratif bir şekilde tavan kaplamalarının yapılması için kullanılırlar.

Tavan kaplaması gibi birçok alçıpan işleri için özel şekillerde üretilmiş veya istenilen şekle getirilebilen yapıda esnek malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler pH değerlerinin uygun olması nedeniyle yapılarda bakteri üreme riskini engellerler. Bu nedenle özellikle iç duvarları kaplama işlemlerinde de bu malzeme kullanılarak sağlıklı bir yapı oluşturulabilir.

Yangın riskine karşı dayanıklı olan bu ürünler çok yüksek ısı ile çalışılan yapılarda ısı yalıtkanlığı sağlanması ve yangından korunması istenilen bölgelerde uygulanır. Esnek yapısı sayesinde duvar ve bölümlendirme işlemlerinde kullanıldığında deprem gibi risklere karşı dayanıklılık gösterir. Yapılarda ses, ısı ve nem yalıtımı amacıyla kullanılarak duvar kaplamaları yapılması ve istenilen durumda sökülerek tekrar kullanılması mümkündür.

Alçıpan Fiyatları

Alçıpan Fiyatları İstanbul

Alçıpan Fiyatları İstanbul

İstanbul Boyacısı Firması tarafından yapılarda kullanılmak istenilen bu ürünler için en uygun fiyatlar ile hizmet verilmektedir. Kullanılacak bölgeye ve bölgenin farklı özelliklerine göre türlere ayrılan ve ölçüleri değişen ürünler için fiyatlarda değişim görülmektedir.

Uygulanacak duvara göre 6 milimetre ile 18 milimetre arasında değişen kalınlığı ile 1 metrenin üzerinde genişliğe ve 2 metreden 4 buçuk metreye kadar uzunluğa sahip levhalar ile kullanılmaktadır. Kullanacak malzemenin ölçü özellikleri ve duvar kaplama veya tavan gibi bölgelere göre alçıpan fiyatları farklı noktalarda bulunmaktadır.

 Yine farklı bir özelliği olan yangına, suya ve neme dayanıklı şekilde üretilmiş olan ürünler Türkiye’de kullanılan en kaliteli markalar arasından seçilmektedir. Firmanın sağlamış olduğu fiyatlar piyasa fiyatlarına göre çok uygun düzeyde olup avantajlı ödeme koşullarıyla hem malzeme hem de işçilik maliyetleri karşılanabilir.

Hemen Arayın