İzolayson İşleri

İzolayson İşleri 2017-10-12T10:44:49+00:00

Yapılarda dış ortam da bırakılmak istenen birçok farklı etmen bulunmaktadır. Bu etmenler;

  • Kış aylarında ortam içerisinde istenmeyen soğuk hava,
  • Yaz aylarında uzak tutulmak istenen sıcak hava,
  • Dışarıdan gelebilecek aşırı derecede gürültü,
  • Yangın gibi riskler,
  • Yapı dış ve iç kısmındaki nem durumları,
  • Ve koku gibi farklı özelliklere sahip olabilir.

Bu etmenlerin yapının iç kısmından uzak tutulması ve dış kısma aktarılmaması için gerçekleştirilen işlem genel olarak izolasyon olarak adlandırılmaktadır. Türkçe karşılığında yalıtım olarak da kullanılan bu işlem yapıda bu gibi istenmeyen durumların uzak tutulması için farklı malzemeler kullanılarak yabancı etmenlerin izole edilmesi işlemidir.

Bu nedenle bu işlemlere; ısı yalıtımı, ses yalıtımı, yangın yalıtımı ve nem yalıtımı gibi farklı isimler verilmektedir. Tüm bu işlem türleri için farklı özelliklere sahip değişik malzemeler kullanılması gerekmektedir. İstanbul Boyacısı Firması tarafından bu işlemlerin tümü için kullanılacak malzemeler ve bu işlemleri gerçekleştirecek personeller sağlanmaktadır.

İzolasyon Ustası

İzolasyon Ustası İstanbul

İzolasyon Ustası İstanbul

Yapılarda yalıtım işleminin gerçekleştirilmesi için öncelikle izole edilmesi gereken sorunun belirlenmesi gerekir. Bu belirlemenin yapılması için profesyonel bir şekilde keşif işlemi yapılmalı ve istenmeyen etmenin hangi noktadan kaynaklandığı tespit edilmelidir. Yapılan tespit işlemi sonrasında hangi malzemenin kullanılması ile bu etmenin izole edilebileceği belirlenir.

Bu nedenle yapılarda ses, ısı, nem ve koku gibi birçok istenmeyen durumun dış ortamda tutulabilmesi için yalıtım işlemleri gerçekleştirecek profesyonel bir izolasyon ustası ihtiyacı duyulur. İstanbul Boyacısı Firması tarafından tüm yapılarda istenilen şekilde ve kaliteli sonuçlar doğuracak işlemler gerçekleştiren ustalar sağlanmaktadır.

Bu ustalar tarafından ev, işyeri, ofis, dükkan ve mağaza gibi alanlarda istenmeyen durumların tespit edilmesi ve çözüm yollarının ortaya koyulması sonrasında tam bir yalıtım sağlayan uygulamalar gerçekleştirilir. Gerekli malzemelerin ve işçilik süresinin hesaplanması sonrasında en doğru maliyetleri ortaya koyan ustalar işlem sonucunda garantili bir sonuç elde ederler. İstanbul Boyacısı Firması uzun yıllardır yalıtım konusunda nitelikli bir şekilde ustalar ile birlikte hizmet vermektedir.

İzolasyon İşleri

İzolasyon İşleri İstanbul

İzolasyon İşleri İstanbul

Yalıtım, özellikle evlerde en çok istenen durumlardan biri olarak iç ve dış cephelerde uygulanır. Yapının dış kısmında bina veya müstakil dairenin dış soğuk hava ve sıcak hava etmenlerine karşı yalıtılması için cephe kaplama işlemleri uygulanır. Cephe kaplama işlemlerinde membran, taşyünü, betopan ve izocam gibi birçok farklı malzeme kullanılabilir.

Dış cephede uygulanan işlemler gibi yapıların iç cephelerinde de duvar kaplamaları gerçekleştirilerek hava yalıtımı sağlanması ile birlikte izolasyon işleri birçok kaleme ayrılmaktadır. Isı yalıtımının sağlanması yapılarda sağlıklı koşullar ve enerji sarfiyatı sağlar. Diğer bir noktada ise yapılarda nem ve su çekme gibi zarar verici ve hastalık etmeni oluşturan durumların ortadan kaldırılması için nem yalıtımı işlemleri gerçekleştirilir. Bu işlemler istenmeyen kokuları giderirken ısı yalıtımı işlemlerini daha kolay bir hale getirir. Ayrıca yapılarda iç sesin veya dış sesin izole edilmesi için ses yalıtım işlemleri de uygulanmaktadır.

İzolasyon Fiyatları

İzolasyon Fiyatları İstanbul

İzolasyon Fiyatları İstanbul

Yapıların iç ve dış kısımlarında birçok farklı etmenin ortadan kaldırılması için fayda sağlayan yalıtım işlemleri farklı malzemeler ile ve farklı özellikler ile gerçekleştirilen işlemlerdir. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için alanında uzmanlık sahibi olan ustalar tarafından incelemeler ve uygulamalar yapılmalıdır.

Uygulamalar arasında ses, ısı, nem, koku ve yangın gibi birçok noktada yalıtımın sağlanması için farklı özelliklere sahip malzemeler ve farklı işçilik gerekliliği bulunmaktadır. Bu nedenle İstanbul Boyacısı Firması işlem türlerine göre farklılık gösteren malzemeler ve ustalıklar için değişen izolasyon fiyatları sunmaktadır. Her noktada piyasaya göre en uygun şekilde sunulan fiyatlar avantajlı ödeme koşulları sayesinde firmanın müşterileri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Türkiye genelinde tüm yalıtım işlemleri için farklı kalitelere sahip ve kullanım ömürleri değişen yalıtım malzemeleri bulunmaktadır.

 

Hemen Arayın