Mantolama İşleri

Mantolama İşleri 2017-10-12T11:05:53+00:00

Enerji kaynaklarının tükenmeye yüz tuttuğu günümüzde yapı sektörü birtakım izolasyon çözümleri ile bu soruna alternatif uygulamalar geliştirmektedir. Bunlar arasında yer alan mantolama çözümleri son derece modern ve çevreci yapısıyla dikkat çekmektedir. Birbirinden farklı malzemelerle yapılmakta olan mantolama işlemleri ile birlikte binaların ısı izolasyonu son derece kaliteli hale gelmektedir. Bu şekilde kullanılacak olan malzemenin kalitesine ve işçiliğine bağlı olarak çok farklı değerlerde ısı kaybı önlenebilmektedir.

Böylece ortaya çıkmakta olan sonuç yüz güldürmekte ve ciddi anlamda enerji sarfiyatını azaltmaktadır. Dış cephelerin mantolama çözümlerinde tamamen çevreci ürünler ön plana çıkarken binanın nefes almasını sağlayan ekstra uygulamalar da betonarme yapının daha uzun ömürlü olması için fırsat tanımaktadır. Ayrıca işçilik kalitesi de son derece önemlidir ki mantolama sırasında yapılacak olan uygulamalarla çok daha uzun ömürlü ve kalıcı çözümler ortaya çıkartılabilmekte ve yaşam alanlarının konforu artırılmaktadır.

Mantolama Ustası

Mantolama Ustası İstanbul

Mantolama Ustası İstanbul

Her türlü binanın kendine has bir takım mantolama yöntemleri ile dış cephesinin izolasyonu yapılmalıdır. Böylece özellikle kış aylarında meydana gelen ısı kaybının önüne geçilirken yaz aylarında dışarıdaki yüksek ısı değerlerinde evin içerisinde yaşam standartları yine yüz güldüren ısı derecesinde bulunacaktır. Kaliteli bir mantolama yapılabilmesi için mutlaka nitelikli ve donanımlı mantolama ustası ile çalışmakta fayda bulunmaktadır.

Çünkü mantolama yapılmadan önce mutlaka binanın dış cephesinin incelenip yapıya uygun çözümlerin ön plana çıkartılması gerekmektedir. bina üstünde bulunan bütün gider boruları, anten gibi yapıya entegre edilen unsurlar söküldükten sonra mantolama işlemi güven içinde yapılmaktadır. Yapının duvarlarında bulunan çatlaklar, kırık dökük bölümler, sıvası eskimiş veya bir şekilde dökülmüş olan yerler onarılmalı ve mantolama öncesinde tamamen pürüzsüz bir yüzey elde edilmelidir.

Bunun için son derece kaliteli İskele sistemleri ile birlikte en yüksek binalarda dahi istenen mantolama çözümleri yapılabilmektedir. Bu aşamalardan sonra yalıtım malzemesi kaliteli yapıştırıcılarla duvara monte edilerek sıva filtresinin geçirilmesi aşaması uygulanmaktadır. Camların çevresinde köşe profilleri hazırlanırken daha sonraki astar boyası aşaması da farklı bir uygulama olarak yalıtımı kaliteli hale getirmektedir.

Mantolama İşleri

Mantolama İşleri İstanbul

Mantolama İşleri İstanbul

Binalardaki ısı yalıtımının sağlanması için uygulanmakta olan mantolama işleri sadece dış cephede değil iç cephede de yapılabilmektedir. Ayrıca binaların çatı bölümlerinde de yapılacak olan mantolama ile birlikte istenen ısı derecesi stabil hale getirilmektedir. Binaların mantolamasında uygulanan çok farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunların içerisinde yer alan dekoratif mantolama oldukça şık ve estetik çözümler sunmaktadır.

Taş yünü mantolama en klasik olan ancak ısı izolasyonu noktasında oldukça kaliteli sonuçlar veren bir çözüm olarak ön plana çıkmaktadır. Dış cephe ve iç cephe mantolamada son dönem gelişen teknolojileriyle birlikte yanmayan mantolama malzemeleri kullanılmaktadır. Böylece herhangi bir yaşamsal risk oluşturmadan istenen kalitede izolasyon sağlanabilmektedir. Yalı baskı mantolama ise tercih edilen farklı bir çözüm olarak son dönemde popüler hale gelmektedir. Özellikle binaların dış cephesinde uygulanmakta olan yalı baskı mantolama ile birlikte hafif bir malzeme kullanımı gerçekleşmekte, binanın üstündeki statik yük miktarı azalmaktadır.

Mantolama Fiyatları

Mantolama Fiyatları İstanbul

Mantolama Fiyatları İstanbul

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ortaya çıkartılan çözümler arasında yer alan baumit mantolama kışın sıcak evleri yazın ise serin olan ortamları sağlayabilecek kalitede iki taraflı çözüm sunmaktadır.  Böylece mantolama işlemlerinin tamamında son derece kaliteli ve dayanıklı olan malzemeler kullanılmalıdır.

Kullanılan malzemelerin hem insan sağlığına hem de çevresel faktörlere uygun ürünlerden elde edilmesine de özen gösterilmelidir. Ustanın işçilik kabiliyeti ve mantolama sırasındaki el becerisi de kaliteli ve uzun ömürlü olan yalıtım için son derece önemli unsurlardır.

Tüm bu hususlar bir araya gelerek her türlü yapıda yıllarca dayanabilecek mantolama çözümleri ortaya çıkartılmaktadır. Mantolamada fiyat metrekare  ve kullanılan malzeme kalitesine göre belirlenmektedir. En uygun mantolama fiyatları ve istenen kalitede ve estetikte mantolama çözümleri için https://istanbulboyacisi.com/ adresine giriş yapıp bütün opsiyonları inceleyebilirsiniz.

Hemen Arayın