Sedef Boya İşleri

Sedef Boya İşleri 2017-10-12T11:21:22+00:00

Ev sahibi olan herkes farklı alternatif yollar ile sahip oldukları evin odalarının daha şık bir görünüme sahip olmasını sağlamaya çalışmaktadırlar. Odalara şıklık kazandıracak etmenlerin başında doğru mobilya seçimi etmeni gelse dahi, boyaların odanın şıklığına katkısı kesinlikle yadsınamaz ölçüde büyüktür. Günümüzde odaların duvarlarını ve tavanını boyamak üzere birçok farklı boya türü üretilmektedir. Üretilen boya türleri genellikle sadece odaların tavan ve duvar kısımlarını renklendirmeye yöneliktir.

 Bu boya türlerinin yanı sıra odaların duvarlarını şık desenler ile kaplayarak daha güzel ve alışılagelmişten farklı bir görünüm ortaya koymak için üretilen boya türleri de mevcuttur. Duvarlara renk vermekten ziyade, daha çok önceden boyanmış ve rengi oturmuş duvarlara desen vermek ve bu sayede daha şık bir görünüm kazandırabilmek için üretilmiş boya türlerine sedef boya ismi verilmektedir. Sedef boyalar genellikle daha önceden boyanma işlemi gerçekleştirilmiş yüzeylere farklı motifler uygulamak için kullanılmaktadır. Daha çok duvarlardaki sadelikten sıkılmış duvarlarına farklı motifler uygulamak isteyen bireyler tarafından tercih edilmektedir.

Sedef Boya Ustası

Sedef Boya Ustası İstanbul

Sedef Boya Ustası İstanbul

Odaların duvarlarının boyanması başlı başına ustalık gerektiren bir işlemdir. Boya yapacak kişinin o duvar özelliklerine göre hangi tür boya kullanacağını iyi bilmesi, boyaya hangi oranda su eklemesi gerektiğini iyi ayarlayabilmesi gerekmektedir. Ancak bu şartlar sağlandığında iyi bir boya ustası olunabilmektedir. Sedef boya ustası olabilmek ise daha zor bir iştir. Sedef boya uygulamaları hali hazırda boyanmış olan duvarlar üzerine yapılmaktadır.

Bu sebep ile alttaki boyayı bozmamak için daha titiz bir çalışma şekline ihtiyaç duymaktadır. Sedef boya, normal duvar boyama işlemi gibi rulolar ve fırçalar ile yapılabilmektedir. Genellikle bu boyama işlemi için rulolar tercih edilmektedir. Tüm boya işlemlerinde dikkat edilmesi gerektiği gibi sedef boya yapılacağı zaman da temizliğe dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu hususta boya yapılacak odanın yüzeyinin naylon örtüler ile kaplanması istenmeyen boya damlaması gibi durumların meydana gelmesini önleyecektir.

Sedef Boya İşleri

Sedef Boya İşleri İstanbul

Sedef Boya İşleri İstanbul

Sedef boya tercihi piyasaya ilk üretim işlerinin ulaşması ile birlikte her geçen gün büyük bir artış ile yükselmeye devam etmektedir. Sedef boyaların tercih edilmesindeki şüphesiz en büyük etken, birçok ev sahibinin duvarlardaki sadelikten sıkılmış olmalarıdır. Sedef boyalar sayesinde duvarlar sahip oldukları renkler ile uyumlu desenler ve renklerdeki sedef boya uygulamaları ile alışılagelmiş duvar görünümlerinden uzak, şık bir duvar görünümüne sahip olabilmektedirler.

 Bunun yanı sıra sedef boyanın en büyük avantajı oldukça kapsamlı bir sedef boya işleri kataloğunun müşterilere sunulma imkanına sahip olmasıdır. Sedef boya motifleri alanındaki bu çeşitlilik sayesinde her yaştan ve zevkten müşteriye hitap edilmektedir.  Ancak ilk bakışta gözünüze hoş gözüken sedef boya motifleri ile duvarlarınızın boyanması kimi zaman uygun olmayacaktır. Bu yüzden sedef boya tercih edilirken dikkat edilmesi gereken en önemli husus boyanın ve desenin renginin alttaki duvar rengi ile uyumlu ve aynı zamanda mobilyaların renkleri ile uyumlu bir renk olmasıdır.

Sedef Boya Fiyatları

Sedef Boya Fiyatları İstanbul

Sedef Boya Fiyatları İstanbul

Günümüzde yalnızca duvarların renklerini değiştirmek için satın alınan boyalar kimi zaman oldukça pahalı bir hal almaktadır. Boya fiyatlarının bu denli farklı oluşundaki temel etmenlerin başında boyanın üretici firması ve boya üretimi esnasında kullanılan malzemelerin kalitesi gelmektedir. Sedef boyalar için de hemen hemen aynı durumların geçerli olduğundan söz etmek mümkündür.

Sedef boyalar normal duvar boyalarından farklı bir amaca hizmet etse dahi, benzer kategoride sınıflandırılabileceği için iki boya türünün de fiyat yelpazeleri hemen hemen aynıdır. Bunun yanı sıra sedef boya fiyatları bazı etmenlere göre farklılık gösterebilmektedir. Sedef boya yapılacak yüzeye göre sedef boya türünün mat mı ya da parlak mı olacağı gibi tercihler yapılmalıdır. Bu farklılıklar doğrudan fiyatı etkilemektedir. istanbulboyacisi.com internet adresinden istediğiniz sedef boya deseni ve fiyatları hakkında detaylı bilgi edinebilir ve evinizin odalarını o desen ile şıklaştırmaya başlayabilirsiniz.

Hemen Arayın